Ihmisiä ja ilmiöitä: Pastori Matti Hernesaho: ”Jeesus ei ole teinipojille mikään vitsi” Hyvät: Arabien parissa lähetystyötä tekevä Aaron Ibrahim kertoo miten tehdä vaikutus muslimeihin: ”Elä niin kuin opetat”

Raamattu Kansalle -käännös mobiililaitteisiin

 

Vuonna 2012 julkaistu uusi raamatunkäännös on nyt luettavissa sovellusten avulla mobiililaitteilla.

Raamattu Kansalle -käännös on nyt ladattavissa älypuhelimiin ja tabletteihin. Ilmaiset sovellukset ovat saatavilla Android-, Windows Phone-, ja Applen iOS-laitteille. Raamattu Kansalle -yhdistyksen puheenjohtajan, pastori Asko Kariluodon mukaan vuosien aikana on tullut paljon toiveita käännöksen saamisesta mobiiliin ja näihin toiveisiin päätettiin vastata.

– Raamatunkäännösten käyttö mobiililaitteissa on yleistynyt, ja varsinkin nuorempi väki käyttää mobiilisovelluksia paljon.

Dei, retroäijät, neliöb. 18.-24.6.

Kariluoto iloitsee siitä, että tämän uuden avauk­sen myötä Raamattu Kansalle -käännös tulee yhä laajemmille piireille tunnetuksi.

– Yhdistyksessä toivomme, että se koituu mahdollisimman monille siunaukseksi ja auttaa raamatuntutkimuksessa.

 
artikkelibanneri Uusi Tie