Satu Erosen kuvablogi

Satu Eronen

Pimeässä, ennen unta

3.9.2010 19.00

4/4

4/4
Satu Eronen on helsinkiläinen valtiotieteiden opiskelija ja sarjakuvapiirtäjä.

.

Edellinen artikkeli: Kauhun tasapaino
Seuraava artikkeli: Hengellinen sekoite 15%

Kommentit: 5 kommenttia

Anna Kosola

Mahtava!

6.9.2010 0.04

nevamat

Hah hah! Vai ei saa sanoa, että tuosta ei saa selvää. Mahtavaa tosiaan!

7.9.2010 21.25

Sanna Huttunen

Olen seurannut ahkeraa blogikommentointia tähän asti sivusta, mutta enää en malta olla osallistumatta. Muistuttaisin, että ketään ei pakoteta lukemaan blogitekstejä, varsinkaan jos ne ei oikein aukene. Sen sijaan jokainen on pakotettu miettimään sitä, onko aiheellista aiheuttaa mieliharmia muille lukijoille että blogin pitäjälle. Toistuvasti.

9.9.2010 19.53

nevamat

Olen pahoillani jos olen pahoittanut blogistin mielen, mutta en toisaalta usko, että saisi olla kovin herkkähipiäinen, jos lähtee julkaisemaan blogia tai piirtelemän julkisuudessa. Kritiikki on oleellinen osa julkisuutta. Ellei sitä kestä, on parempi pysyä poissa julkisuudesta.

11.9.2010 11.26

aatsa

Kiitos hienosta blogista, Puhutteleva kokonaisuus niin kuva kuin tekstikin ja nimenomaa ne yhdessä.

12.9.2010 21.29
 

Esirukouspalstalta

"Ystävät. Voisitteko rukoilla Jumalan puhdistavaa totuutta elämääni. Olen kihloissa, mutta minulla ei ole asian kanssa rauhaa. En tiedä, mitä minun tulisi tehdä. Koen syyllisyyttä tunteistani ja siitä, etten pysty antautumaan kihlatulleni. Pyydän Jumalan rakkautta ja armoa tässä tilanteessa."
Vaikea aika Esirukouspalstalle
Radio Dei
19:10
Rovastin puolituntinen
19:40
Kirjamessujen parhaita...
Ohjelmassa kuullaan koosteena...
20:00
Ristitulta
21:00
Uskontäyteistä
21:30
Matkaevästä
Juhani Happonen lukee Martti Lutherin...
21:35
Yöluotsi
22:10
Black Gospel
Kuuntele Radio Deitä